Archív

INSPIROMAT VII.

Ve středu 22. května 2019 od 13:00 v Kongresovém sále pojišťovny Kooperativa, Pobřežní 665/21, Praha 8

Motto: „Není lepšího povzbuzení než reálný příběh, který vám někdo na základě vlastní zkušenosti předá. Není nic užitečnějšího než se poučit z chyb a úspěchů ostatních.” Ing. Jaroslava Valová, Manažerka roku 2013

Můj podnikatelský/manažerský příběh

V tomto pokračování cyklu na téma Můj podnikatelský/manažerský příběh budou mít účastníci výjimečnou šanci slyšet osobní příběhy, názory a zkušenosti výjimečných osobností z různých oborů. Vystoupí zde: Magdalena Souček – vedoucí partnerka EY v části regionu střední a jihovýchodní Evropy – společnost EY je pořadatelem nejprestižnější světové podnikatelské soutěže EY Podnikatel roku Alexandra Kala – zakladatelka sítě obchodů Profimed, oceněná titulem EY Podnikatel roku 2017 Středočeského kraje Simona Kijonková – zakladatelka a majitelka firmy Zásilkovna s.r.o. – úspěšné české přepravní společnosti a nositelka titulu EY Podnikatel roku 2017 hlavního města Prahy Radka Prokopová – výkonná ředitelka Alca plast, s.r.o. – oceněná spolu s manželem titulem EY Podnikatel roku 2018 a EY Podnikatel roku 2018 Jihomoravského kraje

Moderuje Luděk Pfeifer – partner M.C.TRITON

partners-3

Přednášející

Magdalena Souček

vedoucí partnerka EY v části regionu střední a jihovýchodní Evropy
společnost EY je pořadatelem nejprestižnější světové podnikatelské soutěže EY Podnikatel roku

 • Moje krédo: Nemám.
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Založení pobočky Arthur Andersen (AA) v Praze a po letech spojení AA a EY.
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Moje babička.
 • Co mi dělá radost? Všichni lidé nabití pozitivní energií..

Simona Kijonková

zakladatelka a majitelka firmy Zásilkovna s.r.o.
úspěšné české přepravní společnosti a nositelka titulu EY Podnikatel roku 2017 hlavního města Prahy

 • Moje krédo: Jediná věc, která se dá v životě změnit, je budoucnost.
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Vybudování mezinárodní firmy Zásilkovna. V roce 2010 jsem začínala z nuly ze svého obývacího pokoje. Dnes patří Zásilkovna mezi nejúspěšnější společnosti v Česku, které poskytují komplexní digitální a logistické služby pro internetové obchody. Máme aktuálně více než 2300 výdejních míst v celé střední a východní Evropě, kde spolupracujeme s více než 26 000 e-shopy, které díky Zásilkovně mohou posílat své zásilky nejen po celém Česku a Slovensku, ale také do Maďarska, Rumunska, Itálie, Švýcarska, Polska, Německa, Rakouska, Bulharska, Velké Británie či na Ukrajinu. Zásilkovna dnes patří do mezinárodního holdingu Packeta, který jsme vybudovali a v jehož čele aktuálně stojím. Holding má aktuálně celkem 700 zaměstnanců a působí v 11 zemích, v červnu bychom se svými byznys aktivitami měli pokrýt celou EU. V rámci holdingu jsme přepravili již 27 milionů zásilek za pouhých 8 let.
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? V dětství měla na moji výchovu největší vliv babička. Nyní mě nejvíce ovlivňuje manžel a děti, pro ty mám slabost. Často dám přednost sledování synova fotbalového zápasu před důležitou schůzkou. Také ale musím zmínit, že jsem velmi silná osobnost, kterou je velmi složité jakkoli ovlivnit.
 • Co mi dělá radost? Rodina, která drží při sobě, dává mému životu smysl a tím i sílu zvládnout každodenní podnikatelské výzvy. A také určitě moje druhá Zásilkovňácká rodina, bez úžasných kolegů od skladníků přes ředitele až po společníky, kteří pro Zásilkovnu dýchají, by firma nebyla rozhodně tam, kde je dnes.

Alexandra Kala

zakladatelka sítě obchodů Profimed, oceněná titulem EY Podnikatel roku 2017 Středočeského kraje

 • Moje krédo: Změna je život a život je změna.
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Že mě práce i po více než dvaceti letech stále baví.
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Ovlivňují mne i maličkosti.
 • Co mi dělá radost? To stejné jako ve všem – když se něco povede, když je hezké počasí, když mám více volného času.

Radka Prokopová

výkonná ředitelka Alca plast, s.r.o.
oceněná spolu s manželem titulem EY Podnikatel roku 2018 a EY Podnikatel roku 2018 Jihomoravského kraje

 • Moje krédo: „Úspěch je dítětem dvou manželů, a to vytrvalosti a preciznosti.“ Orison Swett Marden
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? S manželem se nám podařilo doslova z garáže vybudovat úspěšnou firmu, která poskytuje více než 600 pracovních míst a významně tak pomáhá regionální ekonomice.
  Vážím si také toho, že se nám daří ovlivňovat naše okolí v oblasti ochrany životního prostředí a vést domácnosti po celém světě k ekologičtějšímu chování. Díky našim úsporným produktům totiž pomáháme šetřit spotřebu vody.
  A přirozeně si vážím i ocenění Manažerka roku, které jsem převzala v roce 2015, a ceny EY Podnikatel roku 2018 České republiky, kterou jsme letos obdrželi společně s manželem.
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Nejvíce mě vždy ovlivňovali mí blízcí. V první řadě to byli rodiče, kteří mi svým jednáním vždy byli správným příkladem. Naučili mne rozpoznávat v životě to důležité od nepodstatného a ukázali mi, jak lze vytrvalostí dosáhnout vytýčených cílů. Také můj manžel František svou pracovitostí, zodpovědností a odvahou. Rovněž si vážím toho, že mne přivedl k naší společné lásce k vínu a krásné přírodě.
 • Co mi dělá radost? Společné chvíle strávené s rodinou a nejbližšími. Radostí mě naplňuje také cestování po světových metropolích i nedotčených koutech přírody.


Šestá konference cyklu INSPIROMAT

Ve čtvrtek 24. května 2018 od 13.00 v kongresovém sále pojišťovny Kooperativa, Pobřežní 665/21, Praha 8

Motto: „Není lepšího povzbuzení než reálný příběh, který vám někdo na základě vlastní zkušenosti předá. Není nic užitečnějšího než se poučit z chyb a úspěchů ostatních.” Ing. Jaroslava Valová, Manažerka roku 2013

Můj podnikatelský/manažerský příběh

V tomto pokračování cyklu na téma Můj podnikatelský/manažerský příběh budou mít účastníci výjimečnou šanci slyšet osobní příběhy, názory a zkušenosti výjimečných osobností z různých oborů. Vystoupí zde: Ing. Radka Čapková – marketingová ředitelka ACS International s.r.o., jednatelka Vzdělávací agentury ERUDITO s.r.o. PhDr. Iva Moravcová – jednatelka IQI – Individual Quality Increase s.r.o. Ing. Dana Steinová – zakladatelka a předsedkyně České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, z.s Jana Štěpánková – obchodní ředitelka RYOR a.s.

Moderuje Luděk Pfeifer – partner M.C.TRITON

partners-3

Přednášející

Ing. Radka Čapková

ACS International s.r.o – marketingová ředitelka
Vzdělávací agentura ERUDITO s.r.o – jednatelka společnosti

 • Moje krédo: Naslouchejte a učte se z chyb druhých
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? V průběhu pracovního života se mi splnilo mnoho stanovených osobních cílů, neumím zhodnotit, který byl největším úspěchem, každé období přineslo pracovní výsledky, které se dají považovat za úspěch, ale rozhodně považuji za úspěch spojení pracovního a rodinného života, dobře „řídit“ a organizovat obě oblasti, bylo často velmi náročné.
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Potkala jsem v životě mnoho úžasných osob a osobností, které mě inspirovaly, ale nejvíce mě ovlivnil můj manžel.
 • Co mi dělá radost? Úspěchy a spokojenost mých blízkých. Těší mě dobré osobní vztahy s obchodními partnery a přáteli.
  Umím se radovat z každého pracovního úspěchu, z každé nové zakázky, obrovskou radost mi přináší pohled na spokojené zaměstnance, ekonomicky stabilní společnosti. Samozřejmě je skvělý pocit, pokud jsem se jakoukoli mírou na těchto výsledcích mohla podílet.

Ing. Dana Steinová

zakladatelka a předsedkyně České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging,z.s.
zakladatelka a předsedkyně spolku Aktivní stáří.eu, z.s.
předsedkyně Krajské rady seniorů hlavního města Prahy
secretary general EURAG /European Federation of Older Persons

 • Moje krédo: Konej tak, aby si svět všiml, že jsi tu byla.
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Vše, co jsem kdy začala od svého kuchyňského stolu, se šesti dětmi, stále existuje a funguje.
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Lidé, kteří mě inspirovali k učení se novým věcem.
 • Co mi dělá radost? Vše to, co dělám, mi přináší radost, nikdy jsem netrpěla pocitem vyhoření, lidé tvrdí, že se ode mě nabíjí energií…

PhDr. Iva Moravcová

IQI – Individual Quality Increase s.r.o., jednatelka

 • Moje krédo: „Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí nad sebou, je nejmocnější.“ Lao-c‘
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Pomohla jsem z vývojové laboratorní fáze dostat unikátní software NovaVoice – převod řeči do textu do realizace, kdy je užíván v mnoha fakultních a dalších nemocnicích, na soudech a v advokátních kancelářích, v ČT a auditorských firmách. Poté SW dostal prestižní ocenění Česká hlava. Na projektu jsem se podílela skladbou efektivního týmu, personálním vedením týmu, psychologií marketingu a prodeje. Poté jsem zvládla těžký syndrom vyhoření.
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Můj tatínek a sport samotný, kterému jsem propadla natolik, že jsem na Karlově univerzitě Praha před psychologíí studovala Fakultu tělesné výchovy a sportu, neboť ve sportu musí nejdříve zvítězit člověk sám nad sebou.
 • Co mi dělá radost? Jakýkoliv pohyb v přírodě – především hory, moře jsou pro mne nekonečným zdrojem energie a vitality. Vnitřně mě naplňuje fungující rodina, do které s radostí vkládám hodně energie, dříve ve formě sportovních aktivit, nyní kulinářskými překvapeními.

Jana Štěpánková

obchodní ředitelka RYOR, a.s.
výroba a prodej kosmetiky

 • Moje krédo: Jen mrtvé ryby plavou s proudem. Všechno je to v hlavě.
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Mám skvělou práci, která mě baví a která mi propojuje profesní a osobní život. Radost mám i z vybudovaného týmu a z toho, že se firma stále vyvíjí správným směrem. Jsem na firmu i své kolegy hrdá.
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Moje maminka, která firmu založila a je tak zároveň i mojí šéfovou.
 • Co mi dělá radost? Mám kolem sebe skvělé lidi – maminku, pana ředitele, kolegy i přátele. A jsem ráda, že všichni jsou zdraví a spokojení.

Inspiromat V.

Pátá konference cyklu INSPIROMAT

Ve čtvrtek 23. března 2017 od 13.00 v kongresovém sále pojišťovny Kooperativa, Pobřežní 665/21, Praha 8
Pod patronací Mgr. Miluše Horské, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR

Motto: „Není lepšího povzbuzení než reálný příběh, který vám někdo na základě vlastní zkušenosti předá. Není nic užitečnějšího než se poučit z chyb a úspěchů ostatních.” Ing. Jaroslava Valová, Manažerka roku 2013

Můj podnikatelský/manažerský příběh

V tomto pokračování cyklu na téma Můj podnikatelský/manažerský příběh budou mít účastníci výjimečnou šanci slyšet osobní příběhy, názory a zkušenosti výjimečných osobností z různých oborů. Vystoupí zde: Ing. Lenka Hochmanová – ředitelka a předsedkyně představenstva VULKAN – Medical, a.s. Mgr. Dana Jurásková, Ph.D., MBA – ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Ing. Eva Matoušková – majitelka rodinné firmy MATCOM Ing. Monika Nebeská – ředitelka a předsedkyně představenstva Zemědělské družstvo Všestary PhDr. Simona Sokolová – členka představenstva Agrofert, a.s.

Moderuje Luděk Pfeifer – partner M.C.TRITON

Losování vizitek o hezké ceny

partners-3

INSPIROMAT V.

Inspirativní den s inspirativními lidmi

Motto: „Není lepšího povzbuzení než reálný příběh, který vám někdo na základě vlastní zkušenosti předá. Není nic užitečnějšího než se poučit z chyb a úspěchů ostatních.” Jaroslava Valová, Manažerka roku 2013

Ve čtvrtek 23. března 2017 od 13.00 v kongresovém sále pojišťovny Kooperativa, Pobřežní 665/21, Praha 8

Program

INSPIROMAT V.
Pátá konference na téma: Můj podnikatelský/manažerský příběh

12.00 – 13.00 – Registrace účastníků

13.00 – Zahájení a uvítání hostů, moderuje Luděk Pfeifer – partner M.C.TRITON

13.10 – Vystoupení hostů

13.30 – Vystoupení předsedkyně Klubu manažerek PhDr. Lenky Tomešové


Můj podnikatelský/manažerský příběh – 1. část

Ing. Lenka Hochmanová – ředitelka a předsedkyně představenstva VULKAN – Medical, a.s.

Mgr. Dana Jurásková, Ph.D., MBA – ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze

Ing. Eva Matoušková – majitelka rodinné firmy MATCOM

14.30 – Přestávka


Můj podnikatelský/manažerský příběh – 2. část

Ing. Monika Nebeská – ředitelka a předsedkyně představenstva Zemědělské družstvo Všestary

PhDr. Simona Sokolová – členka představenstva Agrofert, a.s.

16.00 – Hudební dárek


Pozvání na občerstvení a k neformálnímu networkingu

Losování vizitek

Výjimečná příležitost nechat se inspirovat osobními příběhy, názory, zkušenostmi výjimečných osobností z různých oborů

Registrace účasti:
Libuše Křenová
Tel.: +420 602 379 325
E-mail: liba.krenova@seznam.cz

Organizační zajištění:
Agentura HIT
250 72 Předboj, Na Jaroši 195
Tel.:/fax: +420 607 654 276
E-mail: lenkatomes@seznam.cz
www.mujinspiromat.cz

Aktuální konference / Přednášející

Ing. Lenka Hochmanová

ředitelka a předsedkyně představenstva VULKAN – Medical, a.s.

 • Moje krédo: Všechny překážky v našem životě jsou jen prověrkou toho, jak silní doopravdy jsme
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Jsem velmi ráda, že jsem mohla zachránit českou značku a českou firmu. Sice už nejsme výrobní firmou, ale tradice je jedna z nohou, na které se snažím stavět úspěch naší firmy
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Kromě rodičů, kteří asi ovlivní každého z nás, mě ovlivnila Lady Diana. Obdivuji ji především proto, že byla schopná se vzepřít sešněrovaným pravidlům a zachovat si velmi lidskou tvář. Její úžasná empatie a skromnost jsou vlastnosti, které sluší každé ženě, i když je slavná a má možnost ovlivnit osudy druhých. Pracovně mě nejvíce ovlivnil jeden z mých společníků, Ing. Dušan Svoboda, protože nebýt jeho nabídky a jeho důvěry ve mne, nikdy by naše firma nevznikla
 • Co mi dělá radost? Největší radost mi dělá, když jsou mé děti a mí blízcí spokojeni se svými životy. Menší radosti si snažím dělat každý den. Jsou kořením života a odreagováním od práce

Mgr. Dana Jurásková, Ph.D., MBA

ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze

 • Moje krédo: V životě mohu litovat jen těch příležitostí, které jsem nevyužila
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Osmý rok ve vedení Všeobecné fakultní nemocnice
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Můj otec
 • Co mi dělá radost? Když můj syn udělá zkoušku

Ing. Eva Matoušková

majitelka rodinné firmy MATCOM

 • Moje krédo: Rovnováha a úcta, tj. např. – rovnováha mezi pracovním i soukromým životem – rovnováha a úcta ve vztahu s partnerem, ale i s dětmi – rovnováha a úcta ve vztazích s obchodními partnery i s okolním světem
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? – že mohu celý svůj dosavadní život dělat to, co mne baví, co umím a za co mně druzí oceňují – že mohu klidně spát a že se svému okolí mohu podívat zpříma do očí Největší osobní úspěch: – že mohu celý svůj dosavadní život dělat to, co mne baví, co umím a za co mně druzí oceňují
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Moji rodiče
 • Co mi dělá radost? Můj celý dosavadní život (se všemi jeho radostmi, které mi dodávají energii a optimismus, ale i bolestmi, které mne posilují a dávají pokoru)

Ing. Monika Nebeská

ředitelka a předsedkyně představenstva Zemědělské družstvo Všestary

 • Moje krédo: Člověk je tím, čemu věří!
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Hlavně a především vybudování skvělého týmu! Lidský potenciál, vášeň a vysoké nasazení se staly stavebními kameny pro postupnou stabilizaci podniku a následné vybudování ekonomicky a odborně silné a sebevědomé firmy schopné obstát jak v české, tak i zahraniční konkurenci. Podniku s potenciálem a ambicí dále se rozvíjet a expandovat
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Nepochybně rodiče – ukázali mi, že základ je v tvrdé práci, soustředěnosti a vůli… a v přípravě a dobrém úsudku! Ostatní pak postupnými kroky ke mně přicházelo a ukazovalo mi, že v životě musím dělat vše srdcem a jít svou vlastní cestou! A že nic nejde dělat zároveň spěšně a moudře
 • Co mi dělá radost? Když je mé životní štěstí a úspěch v rovnováze

PhDr. Simona Sokolová

členka představenstva Agrofert, a.s., předsedkyně představenstva PROFROST, a.s, OLMA a.s, VODŇANSKÁ DRŮBEŽ a.s., KOSTELECKÉ UZENINY a.s., KMOTR a.s., Krahulík-MASOZÁVOD Krahulčí, a.s., HYZA a.s., chovy kuřat včetně líhně, chovy prasat, PMU CZ a.s., AGF Food Logistics a.s.

 • Moje krédo: Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Postavení PROFROSTU (splněný sen), zachránění OLMY (srdeční záležitost) a vytvoření úžasného týmu v „mé” potravinářské skupiněděti
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Moje milovaná babička Hrabalka a tatínek Karel
 • Co mi dělá radost? Moje rodina a když se dílo daří

Inspiromat IV.

Čtvrtá konference cyklu Inspiromat

Ve čtvrtek 28. dubna 2016 od 13.00 v kongresovém sále pojišťovny Kooperativa, Pobřežní 665/21, Praha 8.

Můj podnikatelský/manažerský příběh

V tomto pokračování cyklu na téma Můj podnikatelský/manažerský příběh budou mít účastníci výjimečnou šanci slyšet osobní příběhy, názory a zkušenosti výjimečných osobností z různých oborů. Vystoupí zde:Mgr. Miluše Horská – místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, senátorka za Pardubicko a ředitelka Základní a Praktické školy Svítání v Pardubicích;Ing. Irena Lachmanová – ředitelka dovozu pro střední a východní Evropu Akzo Nobel Coatings CZ, a.s.;Mgr. Drahomíra Mandíková – ředitelka firemních vztahů a komunikace CZ&SK – Plzeňský Prazdroj, a.s.;Mgr. Lenka Matoušková – spolumajitelka, ředitelka výroby a designu JwL Jewellery;Ing. Jiřina Musílková – hlavní metodik v pojišťovně Kooperativa, a.s., VIG;Mgr. Jarmila Podhorná – majitelka firmy Naděje, Brodek u Konice;JUDr. Jana Tvrdková – soudní exekutor

Dozvíte se, jaké byly a jsou jednotlivé kapitoly životního románu těchto úspěšných žen.

Využijte této jedinečné příležitosti k setkání s těmito a dalšími osobnostmi. Jejich poznatky, názory, zkušenosti jsou k nezaplacení.

partners-3

Inspiromat IV.

Inspirativní den s inspirativními lidmi

Motto: „Není lepšího povzbuzení než reálný příběh, který vám někdo na základě vlastní zkušenosti předá. Není nic užitečnějšího než se poučit z chyb a úspěchů ostatních.” Jaroslava Valová, Manažerka roku 2013

Ve čtvrtek 28. dubna 2016 od 13.00 v kongresovém sále pojišťovny Kooperativa, Pobřežní 665/21, Praha 8.

Program

INSPIROMAT IV.
Čtvrtá konference na téma: Můj podnikatelský/manažerský příběh

12.00 – 13.00 – Registrace účastníků

13.00 – Zahájení a uvítání hostů, moderuje Luděk Pfeifer – partner M.C.TRITON

13.10 – Vystoupení hostů

13.30 – Vystoupení předsedkyně Klubu manažerek PhDr. Lenky Tomešové


Můj podnikatelský/manažerský příběh – 1. část

Mgr. Miluše Horská – místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, senátorka za Pardubicko a ředitelka Základní a Praktické školy Svítání v Pardubicích

Ing. Irena Lachmanová – ředitelka dovozu pro střední a východní Evropu Akzo Nobel Coatings CZ, a.s.

Mgr. Drahomíra Mandíková – ředitelka firemních vztahů a komunikace CZ&SK – Plzeňský Prazdroj, a.s.

Mgr. Lenka Matoušková – spolumajitelka, ředitelka výroby a designu JwL Jewellery

14.40 – Přestávka


Můj podnikatelský/manažerský příběh – 2. část

Ing. Jiřina Musílková – hlavní metodik v pojišťovně Kooperativa, a.s., VIG

Mgr. Jarmila Podhorná – majitelka firmy Naděje, Brodek u Konice

JUDr. Jana Tvrdková – soudní exekutor

16.00 – Hudební dárek


Pozvání na občerstvení a k neformálnímu networkingu

Losování vizitek

Výjimečná příležitost nechat se inspirovat osobními příběhy, názory, zkušenostmi výjimečných osobností z různých oborů

Registrace účasti:
Libuše Křenová
Tel.: +420 602 379 325
E-mail: liba.krenova@seznam.cz

Organizační zajištění:
Agentura HIT
250 72 Předboj, Na Jaroši 195
Tel.:/fax: +420 607 654 276
E-mail: lenkatomes@seznam.cz
www.mujinspiromat.cz

Aktuální konference / Přednášející

Mgr. Miluše Horská

místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, senátorka za Pardubicko a ředitelka Základní a Praktické školy Svítání v Pardubicích

 • Předmět činnosti: Vzdělávací činnost, sociální služby, nestátní zdravotní zařízení, příprava na zaměstnání
 • Moje krédo: Gándhího motto, které říká: „Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu.“ To mě provází jak politikou, tak osobním životem
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Vydupat z nuly základní a speciální školu, začít úplně od začátku, tvrdě dřít, mít cíl a jít za ním a pak po nějaké době vidět výsledky. To je něco, co bych přála všem těm, kdo se do něčeho opřou a věří tomu tak, jako jsem i já věřila a věřím. A myslím, že úspěchem je také to, že jsem se za tuto svoji činnost dostala do Senátu Parlamentu ČR. To první bez druhého by jistě nebylo, a je to tak do značné míry ocenění mé dosavadní činnosti
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Těch osob je víc, žiju silný společenský život, mám rodinné zázemí, čtu a sleduji svět kolem mě. Těch vlivů je tedy víc. Z poslední doby je to jistě papež František, jehož osobitý přístup k životu a jeho postřehy o dnešním světě považuji za velmi inspirativní. Vzpomínám si například na jeho výrok: „Bůh má vždy trpělivost.“ To je přece velmi trefné, nebo ne?
 • Co mi dělá radost? Také tady je toho víc. Naštěstí mě více věcí, které v životě dělám, těší, nežli netěší. To je, myslím, dost zásadní věc, která mi dělá radost. Nadále k životu však přistupuji s pokoru a dokážu se potěšit i z toho, že se na sebe večer mohu podívat do zrcadla a říci si, že jsem odvedla kus poctivé práce, za níž se nemusím stydět. Tou největší radostí je však přítomnost a smích mé vnučky. Tomu se totiž vůbec nic nevyrovná

Ing. Irena Lachmanová

ředitelka dovozu pro střední a východní Evropu Akzo Nobel Coatings CZ, a.s.

 • Předmět činnosti: Výroba a distribuce nátěrových hmot (interiérové/exteriérové barvy; nejznámější značky: Dulux, Xyladecor, Luxol, Hammerite)
 • Moje krédo: Raduj se z toho, co máš; netrap se tím, co nemáš!
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Když kolega ocení, že se ode mě mohl přiučit a díky tomu mohl karierně postoupit
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Zaprvé rodiče, kteří mě pevně a jasně vedli a kteří mi dali prostor pro získání vlastních zkušenností, „nezametali“ mi cestičku. Zadruhé první spolupracovníci, kteří byli skuteční odborníci, rozuměli práci a dělili se o praktické znalosti
 • Co mi dělá radost? Dcera, vitalita rodičů, relax při sportu (tanec, lyžování a plavání)

Mgr. Drahomíra Mandíková

ředitelka firemních vztahů a komunikace CZ&SK – Plzeňský Prazdroj, a.s.

 • Předmět činnosti: Výroba a predaj piva
 • Moje krédo: Najšťastnejší ľudia nemajú to najlepšie zo všetkého. Jednoducho urobia to najlepšie z toho, čo majú
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Súčasťou mojej práce je rozvoj zodpovedného prístupu k podnikaniu a tak ma veľmi teší, že sa mi podarilo priviesť Plzeňský Prazdroj už dvakrát na stupeň víťazov ako Najzodpovednejšiu veľkú firmu v Českej republike, že každé dôležité rozhodnutie vo firme sa robí s ohľadom na okolie a zvažuje sa jeho dlhodobý dopad, že zamestnanci veria, že toto je tá správna cesta a každý vie, aká je jeho úloha pri budovaní dlhodobo udržateľného a úspešného businessu
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Mojim najväčším vzorom a učiteľom bol môj otec, ktorého si nesmierne vážim pre jeho múdrosť a ľudskosť
 • Co mi dělá radost? Mojou vášňou sú ľudia, ich príbehy, postoje a vzťahy. Radosť mi robí spoločnosť ľudí, či už je to rodina, priatelia, kolegovia či známi. Mám rada diverzitu, ktorá obohacuje a inšpiruje a vyhľadávam ju často pri cestovaní po rôznych kútoch sveta

Mgr. Lenka Matoušková

spolumajitelka, ředitelka výroby a designu JwL Jewellery

 • Předmět činnosti: Výroba autorských šperků z pravých perel
 • Moje krédo: I zdánlivě neřešitelná životní situace má řešení. V životě můžeme dosáhnout čehokoliv, máme-li odvahu, inteligenci vytvořit plán a vůli jej dotáhnout do konce
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Ač vystudovaný pedagog, musela jsem toto povolání brzy opustit kvůli propuknutí vážné nemoci ve svých 24 letech. Po pár letech bojování s nemocí se mi začala zhoršovat jemná motorika prstů a já se je snažila procvičovat tvorbou vlastních šperků. Jen tak, pro sebe… Terapii jsem však postupně přetvořila v podnikání a dnes jsme majiteli fungující rodinné šperkařské firmy. Důležité bylo nebát se výzvy a postupně se posouvat vpřed k dílčím úspěchům. Naše JwL Jewellery je dnes největší český a přední evropský výrobce šperků z pravých perel dodávající na lokální i zahraniční trhy. Naše šperky denně zdobí moderátorky České televize, jsme jediným dodavatelem perlových šperků pro největší český a slovenský portál se šperky, tvořili jsme též brož pro Madeleine Albright atd.
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Velmi mě ovlivnila hlavně moje skvělá rodina
 • Co mi dělá radost? Radost mi dělá to, že má nemoc mi více dala, než vzala 🙂

Ing. Jiřina Musílková

hlavní metodik v pojišťovně Kooperativa, a.s., VIG

 • Předmět činnosti: Univerzální pojišťovna, můj obor je zdravotnictví
 • Moje krédo: Žij a pracuj tak, aby ses každé ráno beze studu na sebe mohla podívat do zrcadla. A od mého otce: Buď hrdá na to, odkud pocházíš a před nikým se neponižuj
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? To, že se mi vždy podařilo pracovat s výbornými spolupracovníky a kolegy, že i naši bývalí partneři rádi vzpomínají na korektní vztahy a že při náročné práci jsem zvládla prakticky sama vychovat 4 děti
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Moji rodiče, mí úžasní učitelé a téměř všichni mí šéfové, když jsem začínala, a na které jsem asi měla mimořádné štěstí
 • Co mi dělá radost? Když svítí sluníčko, když jsou lidé kolem mne v pohodě, moje rodina, zahrádka, hudba, divadlo a také práce v Kooperativě

Mgr. Jarmila Podhorná

majitelka firmy Naděje, Brodek u Konice

 • Předmět činnosti: Výroba bylinných tinktur a výtažků z pupenů rostlin (gemmoterapeutika), výroba léčebné kosmetiky
 • Moje krédo: Nevynechat bližnímu pomoci
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Vytvoření celého alternativního procesu pěstování bylin, zpracování, nabídnutí bylinných a pupenových výtažků lidem na zdravotní problém a kontrola. Vybudování ukázkové zahrady léčivých rostlin a zahrady pro pupeny. Vybudování pracovního zázemí (budovy, zařízení)
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Moje babička, která sbírala bylinky a léčila jimi rodinu
 • Co mi dělá radost? Radost mi dělá každá zpráva o tom, že bylinky pomohly a každý nový posun firmy

JUDr. Jana Tvrdková

soudní exekutor

 • Předmět činnosti: Exekuční činnost, tedy přenesená státní kompetence v oblasti nuceného výkonu soudních i jiných rozhodnutí
 • Moje krédo: V životě – vyplácí se dělat věci poctivě; v exekucích – chovej se k účastníkům řízení tak, jak bys chtěla, aby se úředníci chovali k tvé babičce
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Vybudování stabilního pracovního kolektivu s minimální fluktuací, přátelským klimatem dovnitř i navenek, do kterého se rádi vrací i bývalí zaměstnanci, to vše v prostředí odporu veřejnosti k práci soudního exekutora
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Maminka svou laskavostí, tatínek svou pracovitostí, v profesním životě JUDr. Otakar Motejl, první český Veřejný ochránce práv, svou odvahou prezentovat svůj názor, i když nebyl vždy „politicky korektní“
 • Co mi dělá radost? Dobré mezilidské vztahy, ať už jde o vztahy v rodině, na pracovišti nebo v ulici, kde bydlím či pracuji. Jsem vlastně díky hezkým mezilidským vztahům stále zamilovaná do života

Inspiromat III.

Třetí konference cyklu Inspiromat

V pondělí 30. listopadu 2015 od 13.00 v kongresovém sále pojišťovny Kooperativa, Pobřežní 665/21, Praha 8.

Pod patronací Mgr. Miluše Horské, místopředsedkyně
Senátu Parlamentu ČR.

Můj podnikatelský/manažerský příběh

V tomto pokračování cyklu na téma Můj podnikatelský/manažerský příběh budou mít účastníci výjimečnou šanci slyšet osobní příběhy, názory a zkušenosti výjimečných osobností z různých oborů. Vystoupí zde Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová – jednatelka a prezidentka skupiny PETROF, Manažerka roku 2014, PhDr. Dana Čapková – jednatelka a zřizovatelka PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s. r. o., Ivana Drmolová – jednatelka a společník firmy SG Teplice Metall s. r. o., Jarmila Hybšová – manažerka Orchestru Václava Hybše, Jarmila Kotrbová – ředitelka Mateřské školy, Zdeňka Kvasničková – majitelka firmy Strelicia, Jiřina Nepalová – ředitelka a zakladatelka společnosti RENOMIA, a. s., Ing. Yveta Slišková, MBA – obchodní ředitelka Lázně Teplice v Čechách a. s.

Dozvíte se, jaké byly a jsou jednotlivé kapitoly životního románu těchto úspěšných žen.

Využijte této jedinečné příležitosti k setkání s těmito a dalšími osobnostmi. Jejich poznatky, názory, zkušenosti jsou k nezaplacení.

partners-3

Inspiromat III.

Inspirativní den s inspirativními lidmi

Motto: „Není lepšího povzbuzení než reálný příběh, který vám někdo na základě vlastní zkušenosti předá. Není nic užitečnějšího než se poučit z chyb a úspěchů ostatních.” Jaroslava Valová, Manažerka roku 2013

V pondělí 30. listopadu 2015 od 13.00 v kongresovém sále pojišťovny Kooperativa, Pobřežní 665/21, Praha 8.

Pod patronací Mgr. Miluše Horské, místopředsedkyně
Senátu Parlamentu ČR.

Program

INSPIROMAT III.
Třetí konference na téma: Můj podnikatelský/manažerský příběh

12.00 – 13.00 – Registrace účastníků

13.00 – Zahájení a uvítání hostů, moderují profesorky VŠE PhDr. Vladimíra Dvořáková, CSc. a Ing. Dana Zadražilová, CSc.

13.10 – Vystoupení hostů

13.10 – Vystoupení předsedkyně Klubu manažerek PhDr. Lenky Tomešové

Můj podnikatelský/manažerský příběh – 1. část

Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová – jednatelka a prezidentka skupiny PETROF, Manažerka roku 2014

PhDr. Dana Čapková – jednatelka a zřizovatelka PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s. r. o.

Ivana Drmolová – jednatelka a společník firmy SG Teplice Metall s. r. o.

Jarmila Hybšová – manažerka Orchestru Václava Hybše

14.40 – Přestávka

Můj podnikatelský/manažerský příběh – 2. část

Jarmila Kotrbová – Předitelka Mateřské školy

Zdeňka Kvasničková – majitelka firmy Strelicia

Jiřina Nepalová – ředitelka a zakladatelka společnosti RENOMIA, a. s.

Ing. Yveta Slišková, MBA – obchodní ředitelka Lázně Teplice v Čechách a. s.

16.00 – Hudební dárek


Pozvání na občerstvení a k neformálnímu networkingu

Losování vizitek

Výjimečná příležitost nechat se inspirovat osobními příběhy, názory, zkušenostmi výjimečných osobností z různých oborů

Organizační zajištění:
Agentura HIT
250 72 Předboj, Na Jaroši 195
Tel.:/fax: +420 315 683 325
E-mail: lenkatomes@seznam.cz
info@mujinspiromat.cz
www.mujinspiromat.cz

Aktuální konference / Přednášející

Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová

jednatelka a prezidentka skupiny PETROF

 • Předmět činnosti: Výroba, prodej a servis pian
 • Moje krédo: Jaké si to uděláš, takové to máš. Spoléhej sama na sebe
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Že jsem přesvědčila v roce 2004 ostatní členy rodiny, aby mi dali důvěru, koncentrovali do mých rukou většinu podílu a díky tomu jsme zvládli krizi
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Osobnosti se silným přiběhem, např.: Princezna Diana, moji příbuzní, kteří přežili nálepku „třídní nepřítel” (babička hajzlbába, uvěznění většiny členů rodiny v 50. letech za účelem sebrání osobního majetku), ale také můj manžel (vždycky na blízku, když řeším zásadní rozhodnutí)
 • Co mi dělá radost? Potlesk po koncertě a když se pianista ukloní a ukáže na náš nástroj

PhDr. Dana Čapková

jednatelka a zřizovatelka PB – Vyšší odborná škola
a Střední škola managementu, s. r. o.

 • Předmět činnosti: Výchova a vzdělávání
 • Moje krédo: Nestačí chtít něčeho dosáhnout, ale musíš sám pro to mnoho udělat
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Spokojené studenty, hrdé rodiče a nadšené učitele
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Určitě má rodina a moji sportovní trenéři
 • Co mi dělá radost? Šťastný dětský smích a jejich rozzářené oči a nadšení lidí z prožité události, ať již osobní nebo pracovní

Ivana Drmolová

jednatelka a společník firmy SG Teplice Metall s. r. o.

 • Předmět činnosti: Obrábění litinových odlitků
 • Moje krédo: To nejlepší ještě přijde…
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Vybudování stabilní firmy v odvětví, kde dominují muži jako manažeři i zaměstnanci a při tom být stále pánem svého času
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? V osobním životě rodina, ve které jsem jako jedináček vyrůstala, později můj manžel. V pracovním životě můj německý obchodní partner Ing. D. Haselwander, jednatel a společník Schmiedeberger Giesserei GmbH
 • Co mi dělá radost? Moje dcera a manžel, přátelé a pocit seberealizace jak na poli firemním, tak domácím

Jarmila Hybšová

manažerka Orchestru Václava Hybše

 • Předmět činnosti: Agenturní činnosti v oblasti kultury (vše co souvisí s chodem velkého orchestru)
 • Moje krédo: Nevím, zda jsem vždy věděla a vím, co chci. Ale rozhodně vím, co nechci
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Po roce 1990 manžel vystoupil z Pragokoncertu, pod kterým byl léta veden a chtěl se osamostatnit. Pro mě to znamenalo převzít celou agendu od Pragokoncertu, kde pracoval tým lidí a já měla dvě ruce, jednu hlavu a jeden počítač, na kterém jsem se teprve učila pracovat. Za největší úspěch tedy považuji to, že jméno Orchestru Václava Hybše neztratilo nic na své popularitě, že se mi podařilo udržet Orchestr Václava Hybše na předním místě naší hudební scény, že až do dnešních dní trvá velmi úspěšné vánoční turné po celé republice, že vydává hudební nosiče, že v této nelehké době silné konkurence, pořád patří mezi žádané orchestry
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Nejvíce mě ovlivnil život sám. Nikdy není nic černobílé a umět vytěžit ze svého okolí to podstatné pro život, není snadné. Nepohrdala jsem radami a zkušenostmi starších a zkušenějších. Dnes, když já už patřím mezi ty starší, tak nepohrdám znalostmi mladších, které s radostí přijímám
 • Co mi dělá radost? Největší radost mám z toho, že se manžel dožil osmdesáti let v plném pracovním nasazení, že mám ještě pořád maminku a báječná vnoučata

Jarmila Kotrbová

ředitelka mateřské školy

 • Předmět činnosti: Školství
 • Moje krédo: S úsměvem jde všechno lépe
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Otevření odloučeného pracoviště a proniknutí tím do „medicíny”
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Moji rodiče – a v práci moje kolegyně a rodiče dětí
 • Co mi dělá radost? Úsměv dětí a jejich zářící oči a dětská upřímnost

Zdeňka Kvasničková

majitelka firmy Strelicia

 • Předmět činnosti: Údržba květin v kancelářích
 • Moje krédo: O Vaše květiny pečujeme s láskou
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? To, že jsem nezávislá, zaměstnala jsem svoji rodinu a dělám práci, která mě naplňuje
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Moji rodiče a babička s dědou, všichni byli mým vzorem poctivé práce a vztahu k zákazníkovi
 • Co mi dělá radost? Moje rodina, děti a vnoučata

Jiřina Nepalová

ředitelka a zakladatelka společnosti RENOMIA, a. s.

 • Předmět činnosti: Pojišťovací makléřská společnost
 • Moje krédo: Úspěchy přijímat s pokorou
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? O svých úspěších nerada hovořím, ale pokud bych měla být na něco pyšná, tak na to, jaké základy kultury jsem dala do vínku týmu, který jsem v RENOMIA vybudovala. Od počátku vyznáváme stejné hodnoty a zásada „Klient je na prvním místě” se nevytrácí z našeho uvažování ani teď, když jsme lídr trhu a mezinárodní firma. To je vlastně ten úspěch! Na tom se však nepodílím sama, ale celý tým lidí v RENOMIA. Nenabízíme nic hmotného, poskytujeme profesionální službu založenou na důvěře a tu nesmíme zklamat a musíme se snažit dělat dobré věci
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Na tuto otázku je pro mě těžké odpovědět. Téměř každý den se setkávám s úžasnými lidmi, kteří dokázali z ničeho vybudovat úspěšné firmy. Mnohdy neoplývají manažerskými schopnostmi, přesto dokáží motivovat lidi svým příkladem, odvahou a znalostmi oboru. Pro mě osobně navždy zůstane vzorem můj otec, za svoji poctivost, neuvěřitelnou pracovitost a štědrost
 • Co mi dělá radost? Mám štěstí, že podstatnou část svého života dělám to, co mě baví. Moje práce a život s firmou, to je můj koníček a zábava. Prioritu v mém životě má však moje rodina. Také mám od svého mládí vřelý vztah k přírodě. Mám velmi ráda krásu moravské a české přírody. A tak využívám volný čas k toulkám přírodou

Ing. Yveta Slišková, MBA

obchodní ředitelka Lázně Teplice v Čechách a. s.

 • Předmět činnosti: Lázeňství, cestovní ruch
 • Moje krédo: Pohyb znamená život. Úsměv na tváři. Užít si každou minutu
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Zvládnutí různých rolí v různých oblastech a vytvoření funkčního týmu, kde panuje tvořivý duch a dobrá nálada
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Moje babička, která razila heslo: „Každý je jen člověk, ke každému se chovej slušně, ale nepodceňuj se”
 • Co mi dělá radost? Setkávání s inspirujícími osobnostmi v lázních i mimo ně

Inspiromat II.

Druhá konference cyklu INSPIROMAT

Ve čtvrtek 28. května 2015 od 13.00 v obřadní/zasedací síni Úřadu MČ Praha 13, Sluneční náměstí 2580/13, Praha 5.

Za účasti Mgr. Michaely Marksové Tominové, ministryně práce a sociálních věcí ČR.

Máma nebo Manažerka?

V tomto pokračování cyklu na téma Máma nebo Manažerka? budou mít účastníci výjimečnou šanci slyšet osobní příběhy, názory a zkušenosti mimořádných osobností – žen, členek Klubu manažerek do 42 let věku. Vystoupí zde JUDr. Kateřina Černá – tajemnice Úřadu Městské části Praha 13, Ing. Soňa van Deelenová – generální ředitelka Svazu českých a moravských výrobních družstev, Ing. Patricie Irlveková – marketingová a obchodní ředitelka Lázní Mariánské Lázně, a.s., PhDr. Marie Jírů – majitelka společnosti Centrum andragogiky, s.r.o., Ing. Bohdana Pražská – jednatelka a partnerka společnosti KempHoogstad, s.r.o., Kateřina Reimitzová – šéfredaktorka La Cucina Italiana, Mgr. Karolína Topolová – generální ředitelka AAA AUTO, a.s. a předsedkyně Dětské dopravní nadace, Ing. Lucie Urválková – členka představenstva a finanční ředitelka UNIQA pojišťovny v ČR a v SR a Žofie Vokálková – flétnistka a umělecká ředitelka dámského orchestru Queens of Classic.

Dozvíte se, jaké byly a jsou jednotlivé kapitoly životního románu těchto úspěšných žen.

Třetí část bude pod titulem Můj podnikatelský nebo manažerský příběh. V něm vystoupí členky klubu – působící jako OSVČ, jednatelky s.r.o., neziskových organizací, akciových společností atd.

Využijte této jedinečné příležitosti k setkání s těmito a dalšími osobnostmi. Jejich poznatky, názory, zkušenosti jsou k nezaplacení.

partners-3

Inspiromat II.

Inspirativní den s inspirativními lidmi

Motto: „Není lepšího povzbuzení než reálný příběh, který vám někdo na základě vlastní zkušenosti předá. Není nic užitečnějšího než se poučit z chyb a úspěchů ostatních.” Jaroslava Valová, Manažerka roku 2013
Ve čtvrtek 28. května 2015 od 13.00 v obřadní/zasedací síni Úřadu MČ Praha 13, Sluneční náměstí 2580/13, Praha 5.
Za účasti Mgr. Michaely Marksové Tominové, ministryně práce a sociálních věcí ČR.

Program

INSPIROMAT II.
Druhá konference na téma: Máma nebo Manažerka?

12.00 – 13.00 – Registrace účastníků

13.00 – Zahájení a uvítání hostů, moderují profesorky VŠE PhDr. Vladimíra Dvořáková, CSc. a Ing. Dana Zadražilová, CSc.

13.10 – Vystoupení hostů – Mgr. Michaely Marksové Tominové – ministryně práce a sociálních věcí a Mgr. Jana Březny – viceprezidenta ČMA

13.30 – Vystoupení předsedkyně Klubu manažerek
PhDr. Lenky Tomešové

Máma nebo Manažerka – 1. část

JUDr. Kateřina Černá – tajemnice Úřadu Městské části Praha 13

Ing. Soňa van Deelenová – generální ředitelka Svazu českých a moravských výrobních družstev

Ing. Patricie Irlveková – marketingová a obchodní ředitelka, členka představenstva společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně, a.s.

PhDr. Marie Jírů – majitelka společnosti Centrum andragogiky, s.r.o.

Ing. Bohdana Pražská – jednatelka a partnerka společnosti KempHoogstad, s.r.o.

Přestávka

Máma nebo Manažerka – 2. část

Kateřina Reimitzová – vydavatelka a šéfredaktorka gastronomického titulu LA CUCINA ITALIANA a jednatelka společnosti LCI CZ, s.r.o.

Mgr. Karolína Topolová – generální ředitelka AAA AUTO, a.s. a předsedkyně Dětské dopravní nadace

Ing. Lucie Urválková – členka představenstva a finanční ředitelka UNIQA pojišťovny v ČR a v SR

Žofie Vokálková – flétnistka a umělecká ředitelka dámského orchestru Queens of Classic


Losování o krásné ceny
Podpora jedinečného charitativního projektu
Nový život díky plastice

Závěr, pozvání na občerstvení a k neformálnímu networkingu

Výjimečná příležitost nechat se inspirovat osobními příběhy, názory, zkušenostmi výjimečných osobností z různých oborů

Organizační zajištění:
Agentura HIT
250 72 Předboj, Na Jaroši 195
Tel.:/fax: +420 315 683 325
E-mail: lenkatomes@seznam.cz
info@mujinspiromat.cz
www.mujinspiromat.cz

Aktuální konference / Přednášející

JUDr. Kateřina Černá

tajemnice Úřadu Městské části Praha 13

 • Předmět činnosti: Zajištění chodu úřadu v oblasti přenesené působnosti
 • Moje krédo: Když si něco přeješ, celý vesmír se spojí, aby ti to pomohl uskutečnit
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Úspěšnost v evropských projektech, zlatý stupeň CAFu (systém kvality), 1. místo ve Společenské odpovědnosti (Národní cena kvality), skvělé lidi kolem mne (jak podřízení tak nadřízení), audity bez nálezů – vlastně průběžnou bezproblémovou činnost chodu úřadu
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Skvělí rodiče – matka, silná osobnost a výborná lékařka, energii mám po ní a otec, který na mě měl vždy čas, naučil mě vařit a vážit si věcí i lidí a rovněž jeho otec, můj děda, který dělal totéž
 • Co mi dělá radost? cera, práce, partner, když svítí slunce a kvetou mi levandule, raduji se z každého dne

Ing. Soňa van Deelenová

generální ředitelka Svazu českých a moravských výrobních družstev

 • Předmět činnosti: SČMVD je zájmové sdružení cca 200 právnických osob – výrobních družstev. Hlavní činností Svazu je poradenská a konzultační činnost pro družstva v oblasti právní, účetní, daňové, obchodní, příprava projektů pro čerpání prostředků ze strukturálních fondů, ale také organizování společných nákupů komodit a služeb. Za velmi důležité považují naši členové také hájení společných zájmů vůči státním orgánům a účast v mezirezortním připomínkovém řízení. Mezi našimi členy jsou i družstva, která zaměstnávají převážně zdravotně postižené
 • Moje krédo: Dělat věci jak nejlépe to jde
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Rozšíření okruhu služeb poskytovaných členům a motivování zaměstnanců v poskytování služeb družstvům na co nejvyšší úrovni a v maximálním možném rozsahu
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Rodiče, můj muž a přátelé
 • Co mi dělá radost? Moje děti

Ing. Patricie Irlveková

marketingová a obchodní ředitelka, členka představenstva společnosti
Léčebné lázně Mariánské Lázně, a.s.

 • Předmět činnosti: Lázeňství, cestovní ruch
 • Moje krédo: Je důležité umět se radovat z každé maličkosti
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Skloubení pracovního a osobního života
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Moji rodiče, můj trenér
 • Co mi dělá radost? Moje rodina a čas, který s ní mohu trávit; sport

PhDr. Marie Jírů

majitelka společnosti
Centrum andragogiky, s. r. o.

 • Předmět činnosti: Vzdělávací a poradenská společnost působící v oblasti rozvoje lidských zdrojů a zefektivňování činnosti firem a organizací
 • Moje krédo: Co tě nezabije, to tě posílí
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Nemohu říci, že bych měla jeden jediný úspěch, od roku 1995, kdy jsem začala podnikat, bylo dílčích úspěchů mnoho. Mohu však říci, že existují tři mezníky, kterých si já osobně velmi cením. Rok 2006 založení společnosti pro vzdělávání dospělých Centrum andragogiky, s. r. o. Rok 2009 založení obecně prospěšné společnosti Šance na vzdělání a rok 2014 dostavba a otevření nového školicího střediska. Bez těchto dílčích úspěchů, bych se nemohla naplno věnovat naší neziskové organizaci, práce pro ni mne velmi naplňuje
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Jednoznačně má rodina, resp. rodiče, bez kterých bych jen velmi těžko byla tím, kým jsem. V souvislosti s mým podnikáním to byl Jan Amos Komenský, na jehož základech se staví vzdělávání i dnes. Je až pozoruhodné, jak nadčasové bylo jeho chápání edukativních metod, ze kterých čerpají a jistě budou čerpat další generace
 • Co mi dělá radost? Má radost má dvě jména: Nikol a Nell. Mé dvě dcery. Snažím se svou práci a píli skloubit s výchovou a péčí o mou dvou a půl letou dcerku. Její starší sestra už má vlastní úspěšný život a já věřím, že jako jsem předala své zkušenosti a životní moudra té starší, tak i ta mladší si ze mne vezme to nejlepší

Ing. Bohdana Pražská

jednatelka a partnerka společnosti
KempHoogstad, s.r.o.

 • Předmět činnosti: Daňové poradenství a vedení účetnictví
 • Moje krédo: Baví tě to? Přináší to užitek kromě tebe i ostatním? Tak to dělej dál a lépe. Je tvá odpověď ne? Změň to
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Uspokojivý „work–life balance“ pro členy týmu společnosti a mou rodinu
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Můj otec, můj manžel, můj syn, kolegové v práci, mí klienti a další záměrně nejmenovaní
 • Co mi dělá radost? Těší mě, když se vracejí klienti, když zůstávají kolegové, když práce a rodina jsou v harmonii

Kateřina Reimitzová

vydavatelka a šéfredaktorka gastronomického titulu LA CUCINA ITALIANA a jednatelka společnosti
LCI CZ, s.r.o.

 • Předmět činnosti: nakladatelská a vydavatelská činnost
 • Moje krédo: Skoč! Létat se naučíš během pádu…
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Výhra v soutěži o licenci na časopis, který právě vydávám, a usilovná snaha o získání licence na další titul, který tu ještě není a nikdy dříve nebyl. Velké cíle jsou pro mne velkou výzvou
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Můj dědeček, prof. František Dvořák. Děda, tatínek mé maminky, mně byl vším. Byl mně parťákem, kamarádem a učitelem života. Je to více než patnáct let, co tu s námi není, a není dne, kdy bych mu nevěnovala byť jedinou myšlenku a chvilku vzpomínky
 • Co mi dělá radost? Upřímný spontánní smích mých dětí

Mgr. Karolína Topolová

generální ředitelka AAA AUTO, a.s. a předsedkyně Dětské dopravní nadace

 • Předmět činnosti: Obchod s automobily (ojeté, zánovní, nové)
 • Moje krédo: Mít úctu k těm, od kterých se učíme, a respekt k těm, které vedeme
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Za poslední dobu určitě úspěšné dokončení dvouletého procesu prodeje společnosti novému vlastníkovi, s hodnotou transakce 220 mil. EUR
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? V soukromém životě to je jistě moje matka z hlediska energie, nekonečnému optimismu a množství situací, které celoživotně zvládá. Profesně rozhodně zakladatel AAA AUTO Anthony James Denny, který mně věřil a v počátku mé kariéry dal příležitost založit největší call-centrum v oboru, mentoroval mě a předal mně své zkušenosti
 • Co mi dělá radost? Srdečný smích mé dcery, když se vrátím utahaná z práce domů

Ing. Lucie Urválková

členka představenstva a finanční ředitelka UNIQA pojišťovny v ČR a v SR

 • Předmět činnosti: Pojišťovací činnost
 • Moje krédo: Klíčem ke všemu jsou lidé. Hodné holky se dostanou do nebe a zlobivé kam chtějí
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Dosažená pozice v naší firmě v ČR i v SR, kde v podobné roli přede mnou nikdy žena nebyla. Firmy vznikly v roce 1993, resp. 1991. Zařazení do žebříčku 10 nejvlivnějších žen ve finanční sféře v ČR (2014, Economia)
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? V pracovním životě moji šéfové v UNIQA – nejprve původní GŘ, dnes už zesnulý Marek Venuta, a pak i nynější GŘ Martin Žáček. Ukázali mně, že správný manažer má také srdce, umí naslouchat. V osobním životě mě hlavně ovlivnili moji rodiče, kteří mně ukázali cestu a vždy mně podporovali
 • Co mi dělá radost? Největší radost mám určitě z našeho syna, že je zdravý a spokojený

Žofie Vokálková

flétnistka a umělecká ředitelka dámského orchestru Queens of Classic (Královny klasické hudby)

 • Předmět činnosti: hudba – koncertní činnost, produkce koncertů, realizace unikátních mezinárodních hudebních projektů
 • Moje krédo: Myšlenka musí být dostatečně šílená, aby byla schopná realizace
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Realizace projektu „Hudba královen“, koncertní prezentace projektu v New Yorku a ruském Petrohradě. U nás v České filharmonii a komorní řadě FOK
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Můj profesor flétny František Malotín
 • Co mi dělá radost? Moje rodina, děti Alfréd (8let) a Felix (rok a půl). A také když najdu unikátní notový materiál, který se ještě nehrál
partners

Inspiromat I.

Zahájení cyklu INSPIROMAT

V úterý 10. března 2015 od 10.00 do 14.00 v Hlavním sále Valdštejnského paláce, Valdštejnské náměstí 17/4, Praha 1

pod záštitou Mgr. Miluše Horské, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR.

Moje cesta k úspěchu

V zahajovacím cyklu na téma Moje cesta k úspěchu budou mít účastníci výjimečnou šanci slyšet osobní příběhy, názory a zkušenosti mimořádných osobností – žen, oceněných titulem Manažerka roku v soutěži, pořádané každoročně ČMA, Svazem průmyslu a KZPS. Vystoupí zde prof. MUDr. Eva Syková DrSc. ředitelka Ústavu experimentální medicíny AV ČR, Jana Malá, předsedkyně družstva Moravská ústředna Brno, Ing. Helena Rögnerová, v době získání titulu ředitelka FN Motol, Dr. Olga Kupec, jednatelka Abydos s.r.o., Ing. Jaroslava Valová, generální ředitelka SIKO KOUPELNY, a.s. a JUDr. Hana Machačová – Manažerka odvětví a TOP 10, členka představenstva a náměstkyně generálního ředitele pojišťovny Kooperativa.

Patronem každé ze šesti Manažerek roku bude významný muž.

Dozvíte se, jaké byly a jsou jednotlivé kapitoly životního románu těchto úspěšných žen.

Dalším pokračováním cyklu bude téma Máma? Nebo Manažerka? V této časti, připravované na jarní měsíce, vystoupí členky Klubu manažerek do 42 let věku.

Třetí část bude pod titulem Můj podnikatelský nebo manažerský příběh. V něm vystoupí členky klubu – působící jako OSVČ, jednatelky s.r.o., neziskových organizací, akciových společností atd.

Využijte této jedinečné příležitosti k setkání s těmito a dalšími osobnostmi. Jejich poznatky, názory, zkušenosti jsou k nezaplacení.

partners-3

Inspiromat I.

Inspirativní den s inspirativními lidmi

Motto: „Není lepšího povzbuzení než reálný příběh, který vám někdo na základě vlastní zkušenosti předá. Není nic užitečnějšího než se poučit z chyb a úspěchů ostatních.” Jaroslava Valová, Manažerka roku 2013
V úterý 10. března 2015 od 10.00 do 14.00 v Hlavním sále Valdštejnského paláce Valdštejnské náměstí 17/4, Praha 1 pod záštitou místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Mgr. Miluše Horské

Program

INSPIROMAT Zahájení cyklu setkání s inspirativními osobnostmi

9.00 – 10.00 – Registrace účastníků

10.00 – Zahájení a uvítání hostů, moderují profesorky VŠE Vladimíra Dvořáková a Dana Zadražilová

10.10 – Vystoupení místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Mgr. Miluše Horské

10.20 – Vystoupení předsedkyně Klubu manažerek PhDr. Lenky Tomešové

Moje cesta k úspěchu – 1. část

10.30 – Manažerka roku 1999 Ing. Helena Rögnerová a její patron Ing. Jan Mühlfeit, Manažer roku 1999, viceprezident ČMA a dlouholetý šéf Microsoftu pro Evropu

10.50 – Manažerka roku 2005 Jana Malá a její patron Jan Wiesner, prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů

11.10 – Manažerka roku 2011 prof. MUDr. Eva Syková, DrSc., senátorka a její patron Ing. Pavel Kafka, Manažer roku 2005, prezident ČMA

Hudební dárek v podání MUSICA DOLCE VITA

11.50 – Přestávka

Moje cesta k úspěchu – 2. část

12.10 – Manažerka roku 2012 Dr. Olga Kupec a její patron Ing. Jaromír Hájek, Manažer odvětví a TOP 10 za rok 2012, viceprezident ČMA a generální ředitel LeasePlan Česká republika, s.r.o.

12.30 – Manažerka roku 2013 Ing. Jaroslava Valová a její patron Ing. Jan Dvořák, člen představenstva SIKO KOUPELNY, a.s.

12.50 – Manažerka odvětví a TOP 10 za rok 2013 JUDr. Hana Machačová a její patron Ing. Martin Diviš, předseda představenstva a generální ředitel Kooperativa pojišťovna, a.s.

13.15 – Závěr, pozvání na občerstvení a k neformálnímu networkingu


Výjimečná příležitost nechat se inspirovat osobními příběhy, názory, zkušenostmi výjimečných osobností z různých oborů

Zahájení cyklu konferencí
KLUB MANAŽEREK
Prezence od 9 hodin, je nutno předložit doklad totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas)
Vchod recepcí C2 z Valdštejnského náměst

Organizační zajištění:
Agentura HIT
250 72 Předboj, Na Jaroši 195
Tel.:/fax: +420 315 683 325
E-mail: lenkatomes@seznam.cz
info@mujinspiromat.cz
www.mujinspiromat.cz

Aktuální konference / Přednášející

rognerova

Ing. Helena Rögnerová

Manažerka roku 1999

ředitelka odboru dohledu nad zdravotním pojištěním MZ ČR, v době získání titulu ředitelka Fakultní nemocnice v Praze Motole

 • Předmět činnosti: Zdravotní služby
 • Moje krédo: Dokážeš vše, když chceš a umíš
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Vyvedení Fakultní nemocnice Motol v Praze z dluhů, její stabilizace a zprovoznění nové budovy pro dospělé – investice za více než 6 mld. Kč
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Můj laskavý otec, který měl všestranné vzdělání, můj učitel managementu Ing. Andrej Kopčaj
 • Co mi dělá radost? V práci každý malý úspěch, ve volném čase sport a pohyb na čerstvém vzduchu, nejlépe vysokohorská turistika a via ferraty
mala

Jana Malá

Manažerka roku 2005

předsedkyně představenstva
Moravská ústředna Brno, družstvo umělecké výroby

 • Předmět činnosti: Výroba textilních a plyšových hraček, dárkových a reklamních předmětů, promo kostýmů a ostatní textilní výroba na zakázku
 • Moje krédo: Začínat stále znovu a nenechat se odradit!
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Přípravu a realizaci úspěšné transformace družstva a správné nastavení podmínek pro stabilizaci a další rozvoj
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Základem byla výchova v rodině. Následně to byli vynikající učitelé na střední škole. Po nástupu do vlastní praxe mě nejvíce ovlivňoval manžel, s nímž jsem 15 roků pracovala v stejné firmě a později, když jsme se profesně rozešli, mi zůstal i nadále dobrým rádcem a konzultantem
 • Co mi dělá radost? V soukromém životě je to především spokojená rodina. V profesní sféře jsou to dosahované výsledky firmy a její stabilita. To vše se pak odráží ve spokojenosti pracovníků, jejich hrdosti na historii firmy a samozřejmě i v minimální fluktuaci. Pro mě takový stav je důkazem, že jsem své spolupracovníky nezklamala a vytyčené cíle jsou naplňovány
sykova

prof. MUDr. Eva Syková, DrSc.

Manažerka roku 2011

ředitelka a předsedkyně rady výzkumného ústavu
AV ČR, Ústav experimentální medicíny AV ČR, v.v.i.

 • Předmět činnosti: Aplikovaný výzkum a biotechnologická výroba
 • Moje krédo: Věda pro zdraví a věda pro lepší život
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Vybudování Inovačního biomedicínského centra z podpory EU (JPD2) a hl. m. Prahy, propojení vědy s podnikatelskou sférou, založení 1. firmy Bioinova, s.r.o. vlastněné ústavem v AV ČR, podpora čtyř úspěšně se rozvíjejících spin-off firem v podnikatelském inkubátoru. Dále stabilizace vědeckých skupin v Ústavu experimentální medicíny AV ČR, jejich zapojení do mezinárodního excelentního výzkumu a jejich spokojenost s vedením ústavu
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Můj otec Karel Sýkora, úspěšný podnikatel a sportovec, který podporoval vždy moje sebevědomí a vzdělání, ve vědecké práci byl mým vzorem Dr. Jan Bureš, náš nejlepší žijící neurovědec, jehož zásluhou jsem mohla studovat medicínu
 • Co mi dělá radost? Úspěchy mých žáků na poli vědy, mezinárodní uznání práce mého oddělení, rozsáhlá mezinárodní spolupráce, rozvoj mnou založené firmy Bioinova, s.r.o., která má jediná v ČR povolení vyrábět kmenové buňky do klinických studií. Důvěra těžce nemocných pacientů a naděje, že jim naše léčba pomáhá. Naděje, že náš výzkum jednou přispěje k léčbě nevyléčitelně nemocných
kupec

Dr. Olga Kupec

Manažerka roku 2012

jednatelka a majitelka společnosti
Abydos, s.r.o.

 • Předmět činnosti: Strojírenství
 • Moje krédo: Dívej se na věci kriticky, ale neztrácej optimismus
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Převzetí firmy Abydos
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Důležité je být sám sebou. Bylo a je několik osobností, které mě inspirovaly, ovlivňovaly, byly mi příkladem a ne vždy to bylo jen to pozitivní
 • Co mi dělá radost? Když někomu udělám radost já
valova

Ing. Jaroslava Valová

Manažerka roku 2013

generální ředitelka a zakladatelka
SIKO KOUPELNY, a.s.

 • Předmět činnosti: Maloobchodní a velkoobchodní prodej koupelnového vybavení a kuchyní
 • Moje krédo: Příklad je nejlepší vychovatel i rádce. V rodině, firmě a byznysu
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Neskromně konstatuji, že získání přirozeného respektu
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Otec svou přirozenou autoritou a příkladem
 • Co mi dělá radost? V osobním životě velká rodina. Ve firemním životě spokojený zákazník a spokojený zaměstnanec, jedno s druhým úzce souvisí
machacova

JUDr. Hana Machačová

Manažerka odvětví a TOP 10 za rok 2013

členka představenstva, náměstkyně generálního ředitele
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

 • Předmět činnosti: Pojišťovnictví, zajišťovnictví
 • Moje krédo: Když si budeš věřit, dokážeš mnoho. Když budeš věřit i lidem kolem sebe, dokážeš ještě mnohem víc
 • Co považuji za svůj největší manažerský úspěch? Manažerské úspěchy byly a mám z nich samozřejmě radost. Ale ještě více mě těší, že se mi v Kooperativě podařilo zavést zajímavou tradici… Když jsem v roce 2013 slavila kulaté narozeniny, požádala jsem své hosty, aby místo darů finančně podpořili ty, kteří se dostali do tíživé životní situace. Celkem se vybralo přes 750 tisíc Kč a tyto prostředky jsme rozdělili mezi tři vybrané ženy. Touto myšlenkou se nadchli i ostatní kolegové z představenstva a dnes již z celého vedení Kooperativy, na dobročinné účely za poslední dva roky putovala ze soukromých příspěvků částka přes 2 miliony Kč
 • Kdo mě v životě nejvíce ovlivnil? Měla jsem to štěstí se v životě setkat s celou řadou vynikajících osobností, které ovlivnily můj profesní život. Na tomto místě bych ráda zmínila pana Ing. Vladimíra Mráze, bývalého generálního ředitele Kooperativy, protože to byl právě on, kdo mne do firmy přivedl a v počátcích podporoval
 • Co mi dělá radost? Radost a naplnění mi samozřejmě přináší má práce, ač někdy musím řešit spolu s mými kolegy nemalé problémy, ale to prostě k životu patří. Když se dnes ohlédnu za svou dvacetiletou kariérou v Kooperativě, tak vidím, jakých mimořádných úspěchů jsme dosáhli, a na to jsem patřičně hrdá. Za to opravdu největší štěstí ve svém životě však považuji mou rodinu a to že jsem se mohla ve zdraví plně věnovat všem výzvám, které mne v životě potkaly. Avšak bez podpory ze strany mé rodiny bych těžko dosáhla svého profesního úspěchu

Klub manažerek děkuje partnerům

partners

Mediálním partnerům

partnersm